Gelderland: meer opgaven, minder ruimte

timer 2 min
Gelderland: meer opgaven, minder ruimte

Foto: Shutterstock

Met de Koers Ruimte & Leefomgeving heeft de provincie Gelderland een nieuwe werkwijze vastgesteld voor het maken van slimme ruimtelijke keuzes.

De druk op de ruimte en leefomgeving van Gelderlanders neemt toe. Er is steeds minder ruimte, terwijl er steeds meer opgaven zijn. De provincie wil daarom de schaarse ruimte zo goed mogelijk inrichten. 

De komende jaren moeten er veel nieuwe woningen komen maar er is ook ruimte nodig voor natuur, bedrijvigheid en een duurzame energievoorziening. We moeten ook meer rekening houden met het veranderende klimaat. Tegelijk wil de provincie goed bereikbaar zijn en aantrekkelijk blijven voor inwoners en bedrijven. Dit vraagt om een goede afweging tussen verschillende – soms botsende – opgaven en belangen.

Samen met betrokken partijen wil de provincie deze puzzel leggen en per gebied kijken wat er kan en wat er nodig is. "Door scherpe keuzes te maken en slimme verbindingen te leggen kunnen we meer met de ruimte doen", staat in het persbericht van de provincie te lezen.

Verstedelijkingsstrategie

De provincie heeft met de Koers Ruimte en Leefomgeving een werkwijze in handen om slim gebruik te maken van de ruimte die we hebben en we passen die op meerdere gebieden toe. In de verstedelijkingsstrategie voor Arnhem-Nijmegen-FoodValley wordt op deze manier al gewerkt. Tot 2040 moeten er 100.000 woningen in dit gebied worden toegevoegd. Deze opgave raakt aan veel belangen en heeft een grote impact op de leefomgeving van de (toekomstige) inwoners. In de verstedelijkingsstrategie worden de opgaven voor werklocaties, bereikbaarheid, recreatie, klimaat en water, energietransitie, landbouw, stikstof, leefbaarheid, natuur en landschap en wonen in samenhang aangepakt.

Download de Koers Ruimte & Leefomgeving

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Essaybundel Fysiek volgt sociaal

In de essaybundel Fysiek volgt sociaal delen negen auteurs elk een visie op de leefomgevingen van morgen.…

Lees verder
descriptionArtikel

Vlaardingen pakt ophoogprogramma steeds integraler aan

Verzakkingen. De polder Holy in het buitengebied van Vlaardingen, waar in de jaren 80 van de vorige eeuw de…

Lees verder
flash_onNieuws

Gezonde bodem door rijksbrede samenwerking

Het College van Rijksadviseurs (CRa) benadrukt het belang van rijksbrede samenwerking voor een gezonde bodem.…

Lees verder
descriptionArtikel

Hoe integratie van groen bij woningbouw bijdraagt aan klimaatbestendigheid en leefbaarheid

Groen als onmisbare bouwsteen: kansen en lessen voor woningbouwontwikkeling.

Lees verder
flash_onNieuws

Onderzoek samenhang klimaatopgaven versterkt Nationale klimaatadaptatiestrategie

Om Nederland beter voor te bereiden op klimaatverandering, werkt het Rijk aan de Nationale…

Lees verder
flash_onNieuws

CROW vraagt om feedback op vernieuwd IMBOR

CROW heeft een nieuwe versie van het Informatiemodel Beheer Openbare Ruimte (IMBOR) ontwikkeld en legt deze ter…

Lees verder
flash_onNieuws

Utrecht zet in op vergroening met acht klimaatadaptieve projecten

De gemeente Utrecht zet vol in op een klimaatbestendige stad en kondigt acht nieuwe projecten aan die bijdragen…

Lees verder
descriptionArtikel

Klimaatneutrale mobiliteit in 2050: aanzienlijke vooruitgang geboekt

Nederland streeft naar een klimaatneutraal mobiliteitssysteem in 2050. Het Planbureau voor de Leefomgeving en…

Lees verder