Gaat Uber zelfrijdende deelfietsen ontwikkelen?

timer 2 min
Gaat Uber zelfrijdende deelfietsen ontwikkelen?

Vervoersbedrijf Uber wil autonome technologie integreren in zijn programma's voor het delen van fietsen en scooters. 

De autonome scooters en fietsen kunnen zichzelf opladen of naar locaties rijden waar rijders ze nodig hebben. Volgens Chris Anderson, CEO van 3D Robotics, heeft Uber dit tijdens een DIY Robotics-evenement afgelopen weekend aangekondigd. Aan de bestaande JUMP-afdeling, binnen Uber verantwoordelijk voor elektrische deelfietsen en -scooters wordt een nieuwe tak toegevoegd. De nieuwe divisie, Micromobility Robotics, zal autonome scooters en fietsen ontwikkelen die zichzelf kunnen opladen. Ook is het de bedoeling dat de voertuigen zichzelf naar locaties rijden. De Britse krant de Telegraph meldt dat het vervoersbedrijf inmiddels begonnen is met het werven van werknemers voor de nieuwe afdeling. 

Volgende generatie fietsen

In december onthulde Uber de volgende generatie JUMP-fietsen, met zelfdiagnosemogelijkheden en verwisselbare batterijen. "Dat is een belangrijke verbetering in het gebruik van het systeem, het besturingssysteem, de uptime van de vloot en alle meest kritische statistieken over hoe het bedrijf presteert met het runnen van een gedeelde vloot", vertelde Nick Foley, hoofd van de JUMP-afdeling vorige maand. "Met verwisselbare batterijen hoef je geen voertuigen terug te nemen naar een plaats waar je een fiets of scooter oplaadt, en dat is goed voor het bedrijf."

Ophef

In Nederland is ophef ontstaan over Uber. In een korte periode waren Uber-chauffeurs verantwoordelijk voor vier dodelijke ongelukken in Amsterdam. Veilig Verkeer Nederland riep op om Uber-taxi’s tijdelijk van de weg te halen. Mede door het grote aantal ongelukken nam Uber zelf verschillende maatregelen. Zo is de minimum leeftijd voor chauffeurs verhoogd van 18 naar 21 jaar en er wordt voortaan één jaar rijervaring geëist. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Van bewegen naar beleid: Mobiliteit in de gezonde leefomgeving

Mobiliteit speelt een sleutelrol in een leefbare en gezonde leefomgeving. Tijdens het Blue Zone Festival op 15…

Lees verder
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: Hét festival voor de gezonde leefomgeving

Op donderdag 15 mei 2025 vindt de tweede editie van het Blue Zone Festival plaats in Amersfoort. Het Blue Zone…

Lees verder
descriptionArtikel

De invloed van ruimtelijk beleid op gezondheid

Ruimtelijk beleid heeft een grote impact op de leefomgeving en daarmee op de gezondheid en het welzijn van…

Lees verder
descriptionArtikel

De Rechtvaardige Straat: Hoe Zwolle de publieke ruimte herverdeelt

Van 7 tot en met 12 april vindt de Week van de Rechtvaardige Straat plaats. Dit initiatief daagt gemeenten uit…

Lees verder
flash_onNieuws

Gezonde bodem door rijksbrede samenwerking

Het College van Rijksadviseurs (CRa) benadrukt het belang van rijksbrede samenwerking voor een gezonde bodem.…

Lees verder
flash_onNieuws

Eo Wijersprijsvraag 2025 - 2026 over Verkwikkende Vergezichten

​De Eo Wijersstichting heeft het thema voor de 13e editie van de Eo Wijersprijsvraag aangekondigd: "…

Lees verder
flash_onNieuws

Utrecht zet in op vergroening met acht klimaatadaptieve projecten

De gemeente Utrecht zet vol in op een klimaatbestendige stad en kondigt acht nieuwe projecten aan die bijdragen…

Lees verder