Toegankelijkheid is bij uitstek een integraal thema waarin diverse partijen moeten samenwerken. In ons nieuwste magazine besteden we er aandacht aan. Lees hier alvast een voorproefje.
Sneak Peek Biind magazine nr.3 2019

'Toegankelijkheid is een basiskwaliteit als je bezoekers goed wil onthalen', zo stelt Toerisme Vlaanderen. Dat statement is toepasbaar voor elke stad of gemeente. Wij duiken in deze editie van het Biind Magazine in op het thema toegankelijkheid vanuit verschillende invalshoeken, zoals virtuele omgevingen met de dementiebril tot toegankelijkheid in OV.
Ook dit nummer gratis ontvangen? Meld je dan alvast aan voor de speciale nieuwsbrief die verschijnt op donderdag 20 juni, dan krijg je hem die dag automatisch in je mailbox.
Wat kun je verwachten?
Vlaamse steden zetten in op toegankelijk toerisme
Historische steden zijn door hun beschermde gebouwen en hobbelige straten soms minder toegankelijk. Dus maakte Toerisme Vlaanderen voor toeristische hotspots als Brugge en Mechelen een brochure met toegankelijke wandelroutes langs de highlights van de steden.
De openbare ruimte gezien door de Dementiebril
Hoe ervaar je de stad als je dementie hebt? De VR-simulatietraining die de Dementiebril biedt, geeft ons antwoord op die vraag. Wij nemen de proef op de som en doen verslag.
Het station als foyer van een natuurgebied
Santpoort Noord gaat de eerste Buitenpoort van Nederland worden: een treinstation dat grenst aan een bijzonder natuur- of recreatiegebied en dat de stad verbindt met het buitenleven. Daarmee wordt Santpoort Noord een toegangspoort voor het nabijgelegen Nationaal Park Zuid-Kennemerland.
En meer
- Toegankelijkheid in openbaar vervoer
- Telekwetsbaarheid: wat zijn de consequenties van uitval van telecom voor gemeenten?
- Vernieuwde Spoorzone Tilburg verbindt de stad
- Internet en natuur gaan hand in hand met Green City Watch
Dit nummer gratis ontvangen? Meld je nu aan, dan verschijnt het magazine op donderdag 20 juni in je mailbox.
Meer artikelen met dit thema
Welzijn centraal bij jonge ontwerpers
De rapportage 'De ruimtelijke ontwerpsector in perspectief' werpt licht op de opvattingen en ambities van de…
Structurele ongelijkheid bedreigt gezondheid en welzijn, waarschuwt SCP
Het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) heeft in zijn recente rapport "Sociale en Culturele Ontwikkelingen…
De blinde vlek in mobiliteitsbeleid: ‘Het spelende kind is een zwart-witfoto geworden’
Nederland ervaart een mobiliteitscrisis met verstopte wegen en overvolle treinen tijdens de spits. Een…
Meer veiligheid voor vrouwen in de openbare ruimte
Het is lente. De tijd om lekker tot laat in de avond naar buiten te gaan. Althans, dat is wat mannen denken.…
Geef slechte bereikbaarheid ‘een stem’ en houdt niet altijd vast aan de one-size-fits-all-oplossing
Wegen worden aangelegd om door iedereen gebruikt te kunnen worden. Dat klinkt ideaal en eerlijk, maar is dat in…
Hoe digitalisering vervoersarmoede kan vergroten
Bepaalde doelgroepen ervaren digitalisering als een drempel. Met EU-financiering werd in de periode 2020 tot en…
Fysieke toegankelijkheid in ov steeds beter op orde
Het openbaar vervoer in Nederland is lang niet altijd toegankelijk voor iedereen en het Bestuursakkoord…
‘Maatschappelijke impact toegankelijke stations onbetaalbaar’
Bram ’t Mannetje was acht jaar lang programmamanager Toegankelijkheid bij ProRail. In die rol was hij…
Reactie toevoegen