Voorzitter van de laatste klimaattop in Polen, Michal Kurtyka, stelt dat de lat tijdens de top niet heel hoog is gelegd, waardoor de gewenste resultaten niet behaald zijn.
Klimaattop Polen levert niet het gewenste resultaat

Er zouden tijdens de top amper concrete afspraken zijn gemaakt, schrijft Scientas. Volgens milieuorganisatie Greenpeace heeft de klimaattop niet het gewenste resultaat bereikt om de klimaatopwarming te beperken tot 1.5 graden celsius. Daarbij is tijdens de onderhandelingen geen duidelijkheid geschept over wie verantwoordelijk is voor het betalen van de rekening voor de klimaatverandering. Waar ver ontwikkelde landen gemiddeld genomen de grootste boosdoener zijn van de verandering, zijn het de ontwikkelingslanden die er voor op lijken te draaien.
Hoewel rijke landen hebben toegezegd geld te gaan betalen voor het probleem, is nog niet concreet bepaald hoe ze dit (vóór 2020) gaan doen. Daarbij werden over de toekomstige emissiehandel geen knopen doorgehakt. De klimaatdoelen van Parijs lijken binnen handbereik, maar dan moeten er nog wel concrete stappen gemaakt worden. Deze zijn tijdens de klimaattop niet of amper besproken.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Vlaardingen pakt ophoogprogramma steeds integraler aan
Verzakkingen. De polder Holy in het buitengebied van Vlaardingen, waar in de jaren 80 van de vorige eeuw de…
Gezonde bodem door rijksbrede samenwerking
Het College van Rijksadviseurs (CRa) benadrukt het belang van rijksbrede samenwerking voor een gezonde bodem.…
Hoe integratie van groen bij woningbouw bijdraagt aan klimaatbestendigheid en leefbaarheid
Groen als onmisbare bouwsteen: kansen en lessen voor woningbouwontwikkeling.
Onderzoek samenhang klimaatopgaven versterkt Nationale klimaatadaptatiestrategie
Om Nederland beter voor te bereiden op klimaatverandering, werkt het Rijk aan de Nationale…
Utrecht zet in op vergroening met acht klimaatadaptieve projecten
De gemeente Utrecht zet vol in op een klimaatbestendige stad en kondigt acht nieuwe projecten aan die bijdragen…
Apeldoorn investeert in groene en koele binnenstad
De gemeente Apeldoorn zet een belangrijke stap in de vergroening van de binnenstad. Met de aankoop van een pand…
Lancering Nationaal Dashboard Toekomstbestendige Leefomgeving
Het Nationaal Dashboard Toekomstbestendige Leefomgeving (NDTL), eerder aangekondigd als het Nationaal Dashboard…
Groen, verduurzaming en klimaatadaptatie dé thema's van 2024
Het is de tijd van lijstjes. En dan kan Biind niet achterblijven. Het jaar 2024 zat vol inspirerende…
Reactie toevoegen